bird
sun

O NAS

Nasze Przedszkole...

Nasza placówka jest najmłodszym opolskim przedszkolem publicznym. Istnieje od 1992 roku.

Pierwsi absolwenci opuścili mury przedszkola w czerwcu 1993 roku.

Mamy obszerny budynek przygotowany na przyjmowanie 125 dzieci, otoczony sporym ogrodem.

Od kilku lat przedszkole jest stale modernizowane: wymiana okien, przebudowa wejścia głównego, remont wszystkich toalet, przebudowa tarasu, zmiana ogrodzenia i wejścia do przedszkola (kiedyś było od ul. Sieradzkiej, teraz od. Bielskiej), odnawianie sal, wymiana mebli i sprzętów. Budynek jest coraz ładniejszy i coraz lepiej dostosowany do potrzeb dzieci. Każda grupa ma swoją salę – tu dzieci się bawią, ćwiczą, tańczą, śpiewają, malują, pracują, jedzą pyszne posiłki i odpoczywają. Wszystkie sale są kolorowe, słoneczne, urządzone i wyposażone stosownie do potrzeb przedszkolaków.

Od 2006 roku w przedszkolnym ogrodzie jest nowoczesny, bezpieczny plac zabaw (zadaszone piaskownice, bezpieczne zjeżdżalnie, karuzela itp.).

 

Ciekawe inicjatywy

Mamy doskonale wykwalifikowaną kadrę przygotowaną do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Realizujemy ciekawe i nowoczesne programy autorskie. Od kilku lat skupiamy się na Programie Promocji Zdrowia „Zdrowy przedszkolak”. Posiadamy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie przyznany 10 czerwca 2015r. na lata 2015-2020.

Przedszkolaki biorą udział w interesujących zajęciach w przedszkolu, a także poza nim, np. na wycieczkach, w muzeum, w bibliotece, w teatrze itd. Doskonalą umiejętności i rozwijają swoje zdolności poprzez działanie i zabawę. Mają możliwość rozwijania talentów przez częste uczestniczenie w różnorodnych konkursach plastycznych, recytatorskich, językowych i innych organizowanych w Opolu i całej Polsce.

Nasze przedszkolaki lubią bawić się w teatr i często zapraszają swoich rówieśników na grupowe przedstawienia. Czasem starsze grupy z nauczycielkami i rodzicami przygotowują poważne przedstawienia na Przegląd Dziecięcych Inscenizacji Teatralnych.

Bardzo często uczestniczymy w różnych konkursach plastycznych i recytatorskich organizowanych przez inne przedszkola, szkoły czy Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Zdobywamy nagrody indywidualne i dla całego przedszkola. Dyplomy i wyróżnienia zdobią ściany naszej placówki.

Mamy sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej - grupa naszych szachistów zajęła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Mistrzowski Tytuł Przedszkoli w Szachach w Frydku - Mistku w Republice Czeskiej.

ściany naszej placówki. Chętnie gramy w piłkę nożną- nasza reprezentacja zajmuje czołowe miejsca w turniejach piłkarskich dla przedszkolaków a w 2014 nasza Mistrzostwo Opola Przedszkolaków.

Współpracujemy m.in. z pobliskimi szkołami podstawowymi np. PSP nr 15, PSP nr 25, PSP nr 29 w Opolu, z okolicznymi filiami (3 i 17) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, z PCK i MOPR w Opolu. Od wielu lat przedszkole współpracuje z Uniwersytetem Opolskim przygotowując nową kadrę pedagogiczną – studenci pod opieką nauczycielek grup odbywają różne praktyki studenckie i prowadzą interesujące, nowatorskie zajęcia z przedszkolakami.

Współpracujemy np. z PCK- rokrocznie uczestniczymy w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie „Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Propagujemy aktywność ruchową na świeżym powietrzu - organizujemy z pomocą i współudziałem rodziców cykl imprez sportowych na naszym podwórku, wspólnie bawimy się i rywalizujemy sportowo w każdej porze roku. Nasze przedszkolaki troszczą się o innych. Wspierane przez rodziców chętnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, np. "Gorączka złota"- akcja PCK, w której co roku bierzemy udział i przekazujemy swoje uciułane grosiki dla biedniejszych od nas dzieci. Bardzo cieszymy się kiedy możemy pomagać innym, czujemy się wtedy potrzebni, ważni, dorośli. Uczymy się wrażliwości i empatii - stajemy się lepszymi ludźmi!

Rodzice są częstymi gośćmi (uroczystości, zajęcia otwarte, warsztaty i festyny rodzinne) ale też współgospodarzami placówki – mogą aktywnie działać w radzie rodziców.