bird
sun

RYBKI

 • PP4 Opole Rybki 2017 1.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 2.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 3.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 4.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 5.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 6.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 7.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 8.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 9.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 10.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 11.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 12.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 13.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 14.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 15.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 16.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 17.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 18.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 19.jpg
 • PP4 Opole Rybki 2017 20.jpg

Rybki

Tak śpiewają i witają na swojej stronie „Rybki”...

 

 

Jestem zuch, jestem zuch !

Tu mam głowę, a tu brzuch.

          Klaszczę w ręce: ram, tam, tam !

       I „Dzień dobry” mówię Wam !

Tu mam nosek, a tu brzuch.

          Klaszczę w ręce: ram, tam, tam !

     I „Dzień dobry” mówię Wam !

      

                      

Witamy na stronie „Rybek” w nowym roku szkolnym 2016/2017. Nasz skład troszeczkę się zmienił. Mamy nowe koleżanki i nowych kolegów. Wszyscy świetnie się rozumiemy i wspaniale się bawimy. W tym roku czeka nas mnóstwo ciekawych wyjazdów poza przedszkole. Jeżeli będziecie systematycznie zaglądać na naszą stronę, wszystkiego się dowiecie.    

Zapraszamy

 

20.09.2017r.- Wyjazd do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

W środę, przedszkolaki z grup: „Rybki” i „Motylki”, obejrzały piękny spektakl pod tytułem: „Kolorowi Ludzie”. Prosty spektakl porusza wiele ważnych tematów. W przystępny dla małego widza sposób, stawia pytania o stworzenie świata, a przede wszystkim człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Aktorzy wspólnie z widzami pokazali jak czerpać radość z odkrywania wspaniałych różnic świata.

19.09.2017r.- Spotkanie z panią dzielnicową

We wtorek przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią dzielnicową. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na wycieczkach.
Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku.
Poinformowała też o warunkach, które muszą spełnić rowerzyści, by móc korzystać z dróg publicznych i ścieżek rowerowych. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Na zakończenie spotkania pani policjantka przypomniała numery alarmowe służb ratunkowych oraz rozdała upominki.

26.05.2017 r. - Dzień Mamy i Taty

26 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas którego dzieci tańcem, piosenką, wierszem oraz laurką mogły podziękować swoim rodzicom za miłość, jaką je obdarowują każdego dnia oraz trud wkładany w ich wychowanie.
Dziękujemy za mile spędzony czas we wspólnej zabawie.

17.05.2017 – wycieczka do piekarni Wodnicki w Kępie

17-go maja „Rybki” udały się na wycieczkę do piekarni Państwa Wodnickich. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.
W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, koszyczki do formowania pieczywa i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci miały możliwość wypróbowania swoich sił w roli piekarzy robiąc własne bułeczki. Dziękujemy właścicielom za zaproszenie do piekarni, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki oraz za pyszny poczęstunek.

15.05.2017 r. – „Mała Akademia Piosenki”

15 maja 2017 r. gwiazdą majowej edycji „Małej Akademii Piosenki” była Renata Przemyk, wokalistka i autorka tekstów. Podczas spotkania piosenkarka zaśpiewała dla dzieci mniejszych i większych, a towarzyszył jej gospodarz muzyczny spotkań Igor Przebindowski. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy posłuchać pięknych piosenek i zrobić sobie wspólne zdjęcie z Panią Renatą.

08.05.2017 r. – Dzieci też segregują śmieci !

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej w Opolu. W ramach edukacji ekologicznej dotyczącej postępowania z odpadami komunalnymi oraz zasad ich segregacji obowiązujących na terenie miasta Opola, dzieci miały okazję w ciekawy sposób je utrwalić. Okazało się, że doskonale sobie radzą i zasługują na miano „Przedszkolnych Ekoludków”. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.

10.04.2017 r. – „Z prądem nie ma żartów”, teatrzyk w naszym przedszkolu

Kolejny raz mogliśmy aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i zdobywać punkty w konkursach przygotowanych specjalnie dla nas. Oczywiście wspólnie, wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola. Tym razem spotkanie dotyczyło prądu. Najpierw dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a następnie mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami i wiedzą. Było to bardzo interesujące spotkanie.

04.04.2017 r. - Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych

Były to ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia . Tym razem dowiedzieliśmy się, czy powietrze istnieje, czy jest potrzebne do oddychania i do czego możemy je wykorzystać. Sprawdziliśmy również, czy dotykiem można zobaczyć świat, czy wszyscy słyszymy to samo, jak pachnie świat i kiedy wzrok nas zwodzi.

26.04.2017 r. – „Jak należy dbać o zdrowie”, spotkanie z lekarzem pediatrą

Za nami bardzo interesujące spotkanie z Panią doktor Ewą Bobińską (mamą Piotrusia), która jest lekarzem pediatrą w pobliskiej Poradni dla dzieci.
Pani doktor przygotowała dla nas, dla „Rybek” i „Biedronek”, wiele atrakcji i cennych informacji, które pomogą dzieciom zapamiętać, jak należy dbać o własne zdrowie. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i otrzymaliśmy niespodzianki od naszego gościa. Bardzo dziękujemy mamie Piotrusia za to, że zechciała się z nami spotkać.

24.03.2017 r. – Spotkanie z ratownikami medycznymi

W piątek, przedszkolaki z grupy „Rybki” i „Biedronki” miały bardzo interesujące spotkanie z ratownikami medycznymi z WCM w Opolu – rodzicami Tymka z grupy „Biedronki”. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się ratownik medyczny oraz mogły samodzielnie wykonać masaż serca.
Po zajęciach wszystkie przedszkolaki otrzymały od naszych gości „Medal Małego Ratownika” w nagrodę za aktywny udział w spotkaniu.
Bardzo dziękujemy rodzicom Tymka za wspaniałe spotkanie.

23.03.2017 r. – Spotkanie z policjantami

W czwartek odwiedziła dzieci w naszym przedszkolu pani dzielnicowa z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Było to kolejne spotkanie, podczas którego dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz sposób postępowania w trudnych sytuacjach. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.

Mała Akademia Piosenki

20.03.2017 r. – „Mała Akademia Piosenki” z Marią Sadowską
Przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu „Małej Akademii Piosenki”, której gościem była Maria Sadowska - piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, a także scenarzystka i reżyser filmowy. Artystka wraz z gospodarzem muzycznym Igorem Przebindowskim zaprosili dzieci na niezwykłe warsztaty muzyczne, podczas których wspólnie śpiewali, ale przede wszystkim dobrze się bawili.

03.03.2017r.- Wycieczka do teatru.

Przedszkolaki z grupy „Rybki” i „Motylki” dnia 03 marca udały się do Teatru Laki i Aktora w Opolu na spektakl „Brzydkie kaczątko”.

„Brzydkie kaczątko” to jedna z najpiękniejszych baśni wszystkich czasów. Hans Christian Andersen zawarł w niej opowieść o dojrzewaniu do samodzielności. O wielkiej przemianie brzydoty w piękno, do której niezbędna jest wiara, że w każdym istnieniu piękno drzemie. Wędrówka w dorosłe życie wymaga niezłomnej woli, dzielności ducha, ale i cierpienia.10.02.2017- BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.
Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły
się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów, oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały.

Wyjście do Domu Dziennego Pobytu „Malinka” – 02.02.2017 r.

2 lutego odwiedziliśmy Dom Dziennego Pobytu „Malinka” w Opolu. Przygotowaliśmy dla pensjonariuszy występ z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, podczas którego wszyscy świetnie się bawiliśmy. Wręczyliśmy przygotowane samodzielnie laurki, czym sprawiliśmy ogromną radość przybyłym gościom.

23.01.2017 r. - „Mała Akademia Piosenki”

Za nami pierwsza w tym roku „Mała Akademia Piosenki”. Tym razem specjalnym gościem była Natalia Grosiak – polska wokalistka, autorka tekstów  i piosenek. Członkini zespołów Mikromusic, Herbatta oraz DOM. Jak zwykle było bardzo miło i przyjemnie.

24.01.2017 r. - „Dzień Babci i Dziadka”

W tym wspaniałym dniu, przedszkolaki przygotowały wiele niespodzianek dla swoich ukochanych babć i dziadków – zaśpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Zaprosiły również swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy.   Na koniec wręczyły przygotowane samodzielnie laurki.

18.01.2017 r. - „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”

W tym dniu przedszkolaki z naszej grupy przyniosły maskotki i książeczki     o przygodach uwielbianego przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubusia Puchatka. Dowiedziały się także, skąd się wziął nasz bohater, który poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

19.12.2016 r. - „Mała Akademia Piosenki”

W poniedziałek (19 grudnia) kolejny raz uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych w Muzeum Polskiej Piosenki. Tym razem, gwiazdą „Małej Akademii Piosenki”, ostatniej w tym roku, była Iwona Zasuwa. Wokalistka,   od kilkunastu lat współpracująca z Kayah, zaśpiewała dla nas najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne. Było uroczyście i nastrojowo.

19.12.2016 r. - Świąteczne spotkanie z Panią Natalią z Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pani Natalia przyniosła na spotkanie dużo ciekawych i kolorowych książeczek związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z przedszkolakami z grupy „Biedronki” - w miłej, świątecznej atmosferze, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem.

06.12.2016r.- Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia - utęskniony gość nareszcie przybył do nas.
Św. Mikołaj podarował nam wspaniałe prezenty, którymi teraz bawimy się w naszej sali. Wszyscy grzecznie mu podziękowaliśmy oraz pięknie zaśpiewaliśmy piosenkę.

21.11.2016- „Teatrzyk Wróbelek Elemelek”

Dnia 21 listopada przyjechał do nas „Teatrzyk Wróbelek Elemelek”, w pełnym humoru przedstawieniu przedszkolaki utrwaliły zasady bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie z ratownikiem medycznym – 14.11.2016 r.

W poniedziałek, przedszkolaki z grupy „Rybki „ i „Biedronki” odwiedziła Pani Lisowska – mama Tymka, która pracuje w Wojewódzkim Centrum Medycznym. Dzieci dowiedziały się, które produkty powinny spożywać i jak prawidłowo dbać o higienę. Mamy nadzieję, że takie interesujące spotkania będą odbywały się częściej. Bardzo dziękujemy mamie Tymka.

08.11.2016r.- Wycieczka do teatru

Dnia 08 listopada grupy „Rybki” oraz „Biedronki” udały się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl pod tytułem: „Idziemy po skarb”.
Zabawne przygody Misia i Tygryska, którzy zapragnęli się wzbogacić przez odnalezienie ogromnego skarbu („dużo złota i pieniędzy”), realizatorzy opowiadają w konwencji teatru lalkowego – rozśpiewanego i kolorowego.
To była naprawdę wyjątkowa okazja, by w Teatrze zobaczyć przedstawienie łączące najświetniejsze tradycje lalkowego teatru parawanowego z nowoczesnymi formami lalek muppetowych. Przedstawienie „Idziemy po skarb” pełne ciepła, humoru i radości, było wspaniałą, teatralną przygodą dla naszych przedszkolaków, a także lekcją –  mówiącą o tym, że o największych wartościach, takich jak: przyjaźń, miłość i rodzina, tak łatwo zapomnieć w pędzie do realizacji złudnych pragnień.

27.10.2016r. - „Trzy magiczne słowa”

Dnia 27 października do przedszkola zawitał teatrzyk ze sztuką pt.: „Trzy magiczne słowa”. Dzieci w sposób humorystyczny przekonały się jak ważne    w życiu jest kulturalne zachowanie i jak wielkie znaczenie ma użycie prostych słów: „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”.

09.11.2016 r. –Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia 3 w Opolu

W środę wybraliśmy się do biblioteki na bardzo interesujące spotkanie. Pani Natalia przeczytała nam opowiadanie o Elmerze – słoniu w kratkę, do którego wszyscy przychodzą po radę. Słoń ten zawsze potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Elmer - to ulubieniec przedszkolaków na całym świecie i wiele możemy się od niego nauczyć. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania w bibliotece będą również takie ciekawe.

03.11.2016 r. – Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych

3 listopada uczestniczyliśmy już po raz trzeci w tym roku szkolnym w zajęciach przygotowanych przez Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. Zawsze czeka na nas mnóstwo niespodzianek, tym razem również tak było. Poznaliśmy sekrety imion dwunastu braci na zajęciach z języka polskiego –„Rok miał dzieci dwanaścioro”. Dowiedzieliśmy się również, po czym poznać porę roku (czyli zabawa w skojarzenia). Natomiast na zajęciach z fizyki – „Gdy błyska”, dowiedzieliśmy się, jak zachować się podczas burzy.

„Jesienna wystawa”

Prezentujemy prace wykonane przez rodziców i dzieci z naszej grupy. Bardzo dziękujemy mamie Jasia za dostarczenie nam materiału do wykonania przepięknych i bardzo ciekawych prac.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych pomysłów!

28.10.2016 r. – „Pasowanie na Przedszkolaka”

W piątek, 28 października, w grupie „Biedronki” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Do pasowanych „maluszków” dołączyły również dzieci z naszej grupy, które nie były jeszcze pasowane. Było to ogromne wydarzenie dla wszystkich dzieci, zarówno z grupy „Rybek”, jak i „Biedronek”. „Rybki” przez cały czas wspierały swoją obecnością młodszych kolegów. Teraz już wszystkie dzieci są prawowitymi przedszkolakami.

19.10.2016 r. – SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

W środę 19 października odwiedził nas w przedszkolu pan policjant. Dzieci z grupy „Rybek „ i „Biedronek” dowiedziały się, jak należy bezpiecznie bawić się zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Pan policjant przypomniał przedszkolakom również zasady ograniczonego zaufania do osób nieznajomych.

Bardzo dziękujemy mamie Jagody za zaproszenie wspaniałego gościa.

17.10.2016 r. – Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych

W poniedziałek ,17 października, kolejny raz pojechaliśmy do Centrum Nauk Przyrodniczych. Tym razem braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego – „Na farmie fajnie jest” i matematyki – „Figury geometryczne i różne układanki matematyczne”. Były to bardzo interesujące zajęcia , w czasie których dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta możemy spotkać na farmie oraz mogliśmy samodzielnie „zaprojektować” wzór na podłogę.

Spacer do sklepu z warzywami

10.10.2016 r. – Spacer do sklepu z warzywami

W poniedziałek wybraliśmy się do „warzywniaka”, aby zobaczyć jakie owoce i warzywa możemy tam kupić. Udało nam się nazwać większość warzyw, które były w koszach i na półkach. Pani sprzedawczyni była zachwycona, że małe przedszkolaki tak świetnie potrafią rozpoznać pokazywane przez nią warzywa. Teraz możemy wspólnie z rodzicami robić zakupy na pyszną zupkę i surówkę.

30.09.2016 r. – Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu

Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach, tym razem z fizyki – „Magia magnesów” i „Dlaczego ciała spadają w dół?”. Dowiedziały się dlaczego kartka rozłożona spada inaczej niż kartka zgnieciona. Mogły obserwować i wykonywać ciekawe doświadczenia pod okiem fachowca. Dzieci dowiedziały się również dlaczego magnesy się przyciągają i odpychają. Było to wspaniałe przeżycie dla „ciekawskich” przedszkolaków.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ - 4.10.2016r.

Dzieci z grupy „Rybki” oraz „Żabki” gościły w przedszkolu panią Natalię          z Filii 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą „Magiczną skrzynię”- butaj, dzięki której zaprezentowała nam wywodzący się z Japonii teatrzyk kanishibai (teatr obrazkowy). Dzieci uważnie słuchały opowiadanie, po czym z łatwością odpowiadały na wszystkie pytania. Mamy nadzieję, że w przyszłym miesiącu pogoda będzie sprzyjała wycieczce do biblioteki i to my będziemy gośćmi pani Natalii.

„Mała Akademia Piosenki” – 19.09.2016 r.

W poniedziałek (19 września) –„Rybki” uczestniczyły w warsztatach muzycznych „Małej Akademii Piosenki”, których gościem specjalnym była Anna Świątczak, wokalistka pop. Warsztaty, po raz pierwszy,odbyły się w nowej siedzibie Muzeum Polskiej Piosenki w opolskim amfiteatrze. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

„Rodzinna Lekcja Śpiewania”- 12.09.2016 r.

12 września przedszkolaki z naszej grupy razem z rodzicami, dziadkami, babciami i najbliższymi uczestniczyły w „Rodzinnej Lekcji Śpiewania”. Spotkanie odbyło się w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Była okazja do wspólnego śpiewania piosenek śląskich i opolskich z Męskim Zespołem TPO CAMERTON.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Opola i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

„Mała Akademia Piosenki” z Maciejem Balcarem

W poniedziałek (20.06.16r.) na scenie opolskiego Amfiteatru odbyła się, ostatnia przed wakacjami, „Mała Akademia Piosenki”. Dzieci z grupy „Rybki” uczestniczyły w spotkaniu, gdzie gościem specjalnym był Maciej Balcar, który nie tylko grał i śpiewał, ale także opowiadał dzieciom o tym, jak użyczył swojego głosu konikowi z bajki „Mustang z Dzikiej Doliny”.

16.03.2016 r. - Wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa Opole

Dzieci z grupy „Rybki” po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ mogły posłuchać interesujących opowieści pana leśniczego oraz uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrodniczej „Cztery pory roku”.

13.06.2016 r. – Zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych

Przedszkolaki z grupy „Rybki” uczestniczyły w zajęciach z przyrody –

„Co w lesie piszczy?” oraz zajęciach z muzyki – „Muzykalne zwierzęta”. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie interesujące.