bird
sun

MOTYLKI

 • DSCN0005.JPG
 • DSCN0068.JPG
 • DSCN0108.JPG
 • DSCN0117.JPG
 • DSCN0123.JPG
 • DSCN8649.JPG
 • DSCN9675.JPG
 • DSCN9676.JPG
 • DSCN9736.JPG
 • DSCN9771.JPG
 • DSCN9798.JPG
 • DSCN9803.JPG
 • DSCN9835.JPG
 • DSCN9853.JPG
 • DSCN9894.JPG
 • DSCN9909.JPG
 • skrzynecka.jpg

Motylki

Motylki to wyjątkowa i wesoła grupa dzieci, które uczęszczają do przedszkola już drugi rok. Są to dzieci przyjaźnie nastawione do siebie i pracowników przedszkola. Uwielbiają wspólne zabawy w sali, w ogrodzie przedszkolnym, wycieczki i spacery. Cała grupa dzieci jest bardzo muzykalna, wszyscy chętne uczestniczą w zabawach muzycznych, tanecznych i rytmicznych. Ponadto dzieci uwielbiają śpiewać, muzykować na instrumentach, a także poznawać nowe piosenki i zabawy. Dzieci z wielką radością wykonują również prace plastyczne rozwijając w ten sposób swoje zainteresowania plastyczne. Nasza grupa dba o zdrowie dlatego systematyczne się gimnastykujemy, dbamy o nasze ząbki, a podczas zajęć kulinarnych przygotowujemy smaczne i zdrowe przekąski. Często zapraszamy do naszego przedszkola naszych kochanych rodziców, którzy mogą nas obserwować podczas zajęć otwartych i podziwiać w trakcie uroczystości.

Sala motylków jest pełną barwnych dekoracji i ciekawych kącików zachęcających dzieci do zabawy. Pięknie urządzona sala pomaga rozwijać u dzieci poczucie estetyki oraz sprawia, że wychowankowie czują się w niej wspaniale.

 

 

 

W środę, przedszkolaki z grup: „Rybki” i „Motylki”, obejrzały piękny spektakl pod tytułem: „Kolorowi Ludzie”. Prosty spektakl porusza wiele ważnych tematów. W przystępny dla małego widza sposób, stawia pytania o stworzenie świata, a przede wszystkim człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Aktorzy wspólnie z widzami pokazali jak czerpać radość z odkrywania wspaniałych różnic świata.

Miło spędziliśmy czas na łonie natury i tym akcentem zakończyliśmy rok szkolny w przedszkolu.

We wtorek przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią dzielnicową. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na wycieczkach.
Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku.
Poinformowała też o warunkach, które muszą spełnić rowerzyści, by móc korzystać z dróg publicznych i ścieżek rowerowych. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Na zakończenie spotkania pani policjantka przypomniała numery alarmowe służb ratunkowych oraz rozdała upominki.

„Hej kolęda, kolęda!” - 19 grudnia w grupie „Motylków” odbyły się zajęcia otwarte z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, w czasie których powstały piękne ozdoby choinkowe .
Wesołych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym, 2017, Roku!

8 grudnia 2016r. dzieci z grupy „MOTYLKI” wzięły udział w warsztatach plastycznych. Tematem warsztatów były tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim była choinka.

Przyniósł prezenty, porozmawiał, wysłuchał piosenki i obiecał, że przyjdzie do grzecznych dzieci … za rok …

„ Żegnaj lato na rok… „ W piękny, słoneczny dzień - 22 września - pojechaliśmy do Nadleśnictwa Kup. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści         o lesie i życiu jego mieszkańców. Było ognisko i pieczone kiełbaski. To było naprawdę udane pożegnanie lata.

„Bądźmy bezpieczni, bądźmy ostrożni” – te zasady przypomniała dzieciom Pani policjantka w czasie spotkania w gr.”Motylków”.

Na długo oczekiwaną wycieczkę do Opolskiego Ogrodu Zoologicznego dzieci z gr. ”Motylków” pojechały w poniedziałek, 20.06.2016r. Mogły przyjrzeć się z bliska egzotycznym zwierzętom, które znały z ilustracji i filmów przyrodniczych. Mimo kapryśnej pogody wszystkim dopisywały wyśmienite humory i wilcze apetyty.

26 kwietnia 2016 r. – „Motylki” na zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu: „Ahoj, pirackie życie” i „Opowieści kropelki wody”.

23.03.2016r. gr. „Motylki” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych – „Wielkanocne symbole” w Muzeum Śląska Opolskiego, które były poświęcone wiosennym zwyczajom i obrzędom. Po prelekcji na temat wielkanocnych tradycji, ilustrowanej prezentacją multimedialną, każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał wielkanocną ozdobę.

W środę, 16.03.2016r., gr. „Motylki” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Opole, gdzie zajęcia realizowane są w nowej przestrzeni edukacyjno-dydaktycznej z pomocą nowoczesnych systemów multimedialnych pozwalających maksymalnie pobudzić i ożywić wyobraźnię odwiedzających. Gra światła, dźwięków, powiewy wiatru, uderzenie mroźnego powietrza czy orzeźwiające krople deszczu w połączeniu z ogromną ilością eksponatów, umożliwiły przeżycie ekscytującego spektaklu. Dzieci wysłuchały wiele ciekawych opowieści o lesie, jego budowie, mieszkających w nim zwierzętach i o pracujących w lesie ludziach.

23.02.2016r. w gr. „Motylków” odbyły się zajęcia otwarte - „Woda na Ziemi”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą tematu. Badały i opisywały właściwości wody oraz uczestniczyły w zabawach słowotwórczych, ruchowych i plastycznych.

W piątek, 29 stycznia 2016r., w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańca. Były również zabawy zręcznościowe, pląsy i karnawałowe korowody prowadzone przez animatora zabaw.

Nasze przedszkole od dawna współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu - Filia Nr 3.
W poniedziałek, 14 grudnia 2015r. odbyło się świąteczne spotkanie, które miało na celu wprowadzenie naszych przedszkolaków z grupy „Motylki” w cudowny, pachnący choinką okres Świąt Bożego Narodzenia. Pani bibliotekarka opowiedziała uczestnikom spotkania o pięknych, polskich zwyczajach bożonarodzeniowych, zarówno tych dawnych, jak i tych, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Dzieci z grupy rozwiązywały zagadki związane ze świętami, wzięły udział w zabawach oraz wykonały świąteczne obrazki.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji w czwartek 21.01.2016r. „Motylki” zaprosiły do przedszkola kochanych seniorów. Dzieci podziękowały swoim babciom i dziadkom za opiekę, ciepło i miłość prezentując bogaty program artystyczny. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przedszkolaki podarowały swoim gościom własnoręczne wykonane laurki i zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

16 grudnia w grupie „Motylków” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne. Spotkanie uwieńczyły warsztaty, na których to powstały piękne, świąteczne bombki.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki na Jego wizytę czekały z niecierpliwością. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze dla Mikołaja, a Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.