Motylkowe propozycje zabaw z Trampolinkiem ,środa, 06.05.2020r.

Temat: „ Podróż po Polsce”

Cele: rozbudzanie zainteresowań dzieci ciekawymi miejscami Polski, kojarzenie ich z charakterystycznymi symbolami , historią i legendami. Zapoznanie z mapą Polski.

Poczytajmy, posłuchajmy:

Zapraszam was dziś na wędrówkę po Polsce. Nasza ojczyzna to piękny kraj

o różnorodnym krajobrazie. Mamy wysokie góry, czyste jeziora, piaszczyste plaże nad morzem, nowoczesne miasta i piękne zabytki w miastach o długiej historii. Dziś zwiedzimy różne ciekawe miejsca z Kulkiem i  Kulką.

Jeśli będziesz zwiedzać z nimi, trafisz do najciekawszych miejsc w Polsce i nie ominie Cię żadna ciekawa zabawa.

1.Multimedialne zwiedzanie Polski

2.Zagadki tematyczne o Polsce :

3.Wykonanie ćwiczenia z karty pracy Trampolinka nr 66 - rozpoznawanie symboli głównych miast Polski, wskazanie ich położenia na mapie Polski. zał.

4.Piosenka „ To jest mój kraj” :

5. „Czym pojedziemy w Polskę”. Dzieci tworzą pojazdy z kół w różnych kolorach i różnej wielkości. Następnie naklejają je na kartki A4 i dorysowują niezbędne elementy pojazdów kredkami.

Miłego dnia . Pozdrawiamy nasze Motylki !!!

Cykl rozwojowy - motyl

Karta pracy 2