Witamy Was drogie dzieci i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Na początek zapraszam Was do uważnego wysłuchania wiersza

B. Formy „Paulinka dla mamy”

Ja Paulinka się nazywam,

po obiedzie często zmywam.

Ścieram kurze i podłogę,

śmieci także wynieść mogę.

Bardzo w tym pomagam mamie,

bo ją kocham niesłychanie.

Mamo, mamo weź me serce,

bo ja kocham Cię najwięcej.

Przyjmij piękny bukiet kwiatów

i życzenia przedszkolaków.

Proszę odpowiedzcie na pytania dotyczące opowiadania: 1. Jak Paulinka pomagała swojej mamie? 2. W jaki sposób wy pomagacie mamom? 3. Jak myślicie, co moglibyście zrobić, żeby wasze mamy były radosne i szczęśliwe?

Zabawa matematyczna „Obrazek dla mamy i taty”

Prosimy rodziców o narysowanie konturu domku na dużej kartce.

Polecenia dla dziecka:

1.     Dorysuj domkowi dwa okna, drzwi i komin.

2.     Po prawej stronie kartki narysuj drzewko.

3.     Po lewej stronie kartki narysuj płotek.

4.     Nad domkiem narysuj słońce i trzy małe chmurki.

5.     Pod domkiem narysuj trawkę.

6.     Pod drzewem narysuj pieska i budę.

7.     Na płocie narysuj kotka.

8.     Pokoloruj rysunek.

Proponujemy teraz zabawę doskonalącą orientację przestrzenną „Droga do domu”.

Dziecko stara się zrozumieć i wykonać polecenia rodzica: np. idziemy do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo, szybko, wolno, w podskokach, trzy kroki do przodu, dwa kroki do tyłu, jeden krok w bok... itd.

Dotarliśmy do domu, więc proponujemy Wam obejrzeć filmik „SZCZĘŚLIWA RODZINKA”. Zobaczcie jak wygląda zwykły dzień rodziny Treflików. Co robią i jak spędzają czas.

Moi rodzice

Dzień ojca

Rodzina

Moja rodzina - tata

Wytęż wzrok

Motylkowe zabawy z Trampolinkiem,  piątek, 29.05.2020r

Temat: Rodzinne eksperymenty – czy rośliny piją wodę?

Pewnie zauważyliście, że Wasze mamy czy babcie podlewają kwiaty. Ale czy rośliny rzeczywiście jej potrzebują? Sprawdźmy to! Na dzisiejszych zajęciach proponuję Wam ciekawe doświadczenie, oczywiście pod bacznym okiem Rodziców. „ Jak roślina pije?”

Pomoce: białe kwiaty, łodygi selera, (mogą być także liście kapusty pekińskiej),  naczynie, barwniki spożywcze lub farbki do jajek lub kawałki bibułki , które  wrzucamy do wody i czekamy, aż się zabarwi. Kwiaty wstawiamy do zabarwionej barwnikiem spożywczym wody i czekamy kilka – kilkanaście godzin, aż zmienią kolor. Najlepiej zabarwią się np. rumianki wstawione do szklanki z niebieską wodą. Woda dotarła do górnych płatków. W jaki sposób? Dzięki cieniutkim rureczkom woda jest transportowana w górę rośliny. Podobnie robimy z łodygami selera. Kiedy przyjrzymy się jego liściom, widzimy sieć żyłek – nerwów, którymi roślina transportuje wodę. Dzięki nim woda z barwnikiem dotarła do samych koniuszków i zabarwiła liście na niebiesko. Zatem możemy stwierdzić, że rośliny piją wodę i potrzebują jej do życia tak, jak my.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia:

Zapraszam Was do nauczenia się i uczestnictwa w aktywnej zabawie. Na pewno razem się wesoło poruszacie!

Tańce połamańce :

„Twarze mam”- zabawa plastyczna. Wytnij twarze wg linii i złóż tak, żeby pasowały do siebie, przyklej na kartkę i jak klej wyschnie to pokoloruj.

Zaprowadź dzieci do rodziców  poruszając się zgodnie z zamieszczonym kodem:

Wytężcie wzrok i spróbujcie odnaleźć elementy, którymi różnią się 2 obrazki:

Jeszcze mam dla Was listę zadań do zrobienia w najbliższych dniach:

Obejrzycie wspólnie zdjęcia.  Zróbcie zdjęcia Waszej rodziny: poważne, śmieszne, z dziwnymi minkami.  Wyjdźcie razem na spacer.  Upieczcie wspólnie ciasto.  Pomóżcie w sobotnich porządkach.  Szukajcie ciekawostek w ogrodzie.

Miłej zabawy!