,Motylkowe propozycje zabaw z Trampolinkiem , czwartek, 14.05.2020r.

Temat: „ Co słychać na wsi? ”

Cele: budzenie zainteresowania życiem na wsi , rozpoznawanie zwierząt po ich odgłosach, dowiadujemy się o niektórych formach wykorzystywania zwierząt przez człowieka. Rozwijanie wyobraźni oraz ćwiczenie sprawności manualnej podczas wykonywania prac plastycznych.

(zał. do pobrania)

• Piosenka „Co nam dają zwierzęta?”

• Gra dla dzieci: „Odgłosy zwierząt domowych”. Pomyśl i kliknij.

• Zainspirowanych życiem na wsi zachęcamy do wykonania pracy dowolną techniką plastyczną. Wasze artystyczne dzieła po powrocie do przedszkola zamieścimy w naszej MOTYLKOWEJ GALERII.

Życzę Wam miłej i owocnej pracy!

Witamy wszystkich w kolejnym dniu.

Rozpoczynamy dzień od zabawy ruchowej

z Pippi Pończoszanką. Pamiętajcie moi drodzy,

jak ważne dla rozwoju dziecka są: ruch, zabawa i aktywność fizyczna.

Zachęcamy do wysłuchania opowiadania „Tajemnica małego nasionka”.

Prosimy Rodziców o przeczytanie.

Było sobie ziarenko. Ziarenko było maleńkie i słabe. Bało się, że zjedzą je ptaki, albo polna myszka. Ale zaopiekował się nim ogrodnik, który był duży i silny. Chodził po ogrodzie z łopatą i kopał ziemię. Włożył ziarenko do świeżo skopanej ziemi. A tam pod ziemią było ciemno, ciepło i cicho. Teraz sobie pośpię – pomyślało ziarenko. Leżało spokojnie przez jakiś czas, aż nagle poczuło, że wokół zrobiło się mokro. Ach! To pewnie ogrodnik podlał ziemię! Rozzłościło się okropnie. Ze złości zaczęło się nadymać i pęcznieć tak mocno, aż pękło. Ale nic złego się nie stało. W miejscu pęknięcia pojawił się mały, biały kiełek. Małe ziarenko zaczęło szybko rosnąć. Ogrodnik podlewał je, a słońce ogrzewało swoimi promieniami i w niedługim czasie zamieniło się w piękny, kolorowy kwiat.

Zaproponujmy dzieciom aby streściły własnymi słowami opowiadanie. Można zadać pomocnicze pytania dotyczące opowiadania:

·        Co się stało z ziarenkiem w ziemi?

·        Kto zaopiekował się ziarenkiem?

·        Czego bało się małe ziarenko?

·        Co wyrosło z ziarenka?

·        Jaką pracę wykonał ogrodnik, żeby z ziarenka wyrósł kolorowy kwiat?

·        Dlaczego ziarenko się rozzłościło?

·        Co się z nim stało ze złości?

·        Co pojawiło się w miejscu pęknięcia?

Zapraszamy do ćwiczeń. Troszeczkę musimy się poruszać.