Domowe przedszkole 28.04

Motylkowe zabawy z Trampolinkiem   wtorek, 28.04.2020r.

Temat: Czy wiesz co jesz?  ABC zdrowego odżywiania .Chłopcy i dziewczynki,  jedzcie witaminki!

Cele: kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, zachęcanie do spożywania zdrowej żywności,  poznanie znaczenia zdrowego odżywiania się, czerpanie radości ze wspólnego działania.

Na początek kilka zagadek -

W sklepie ją kupujesz,           Latem topi się – nie w wodzie.

masłem ją smarujesz.            Zimą marznie – tak jak woda.

Rumiana choć mała,             Chleb nim smarujemy co dzień

będzie smakowała.                I do ciast je mama doda.

(bułka)                                  (masło)

Ten biały napój daje ci zdrowie.                   Skórę mam grubą zieloną,

Nie możesz zgadnąć? Kotek ci powie.          Środek miękki i czerwony.

(mleko)                                                         Pestki czarne też we mnie są.

Czy ktoś już odgadł nazwę mą?

(arbuz)

Czerwieni się ze wstydu.

Dojrzewa na słonku.

Wśród zielonych listków         Latem w ogrodzie wyrósł zielony.

wisi na ogonku.                      A zimą w beczce leży kiszony.

(wiśnia)                                  (ogórek)

Zimne, słodkie i pachnące,

jemy latem w dni gorące.

(lody)

Poczytajmy, posłuchajmy -

wiersz Stanisława Łukasika” Kanapkowy statek

Zbuntowały się raz jajka                                              Na słomkowy maszt wysoki

i nie chciały wejść do garnka.                                      wciągnę żagiel pod obłoki.

Tańczą jajka w rękach mamie,                                     Zieloniutki i kruchutki

Nie chcą być ugotowane.                                              żagiel jajeczkowej łódki.

- Wy nie bądźcie takie harde,                                       Kanapkowy statek duży

ja i tak was wyjmę twarde.                                           Jest gotowy do podróży.

Ugotuję was powoli                                                      A kanapki na półmisku

na kanapki dla mej Joli.                                               Zatoczyły krąg w uścisku.

Pokroję was na plasterki.                                           Kolorowy, smaczny, zdrowy

Dodam troszkę rzodkiewki,                                         płynie statek kanapkowy.

trochę natki i szczypiorku,                                          Ja, kapitan statku tego,

będzie uczta już od wtorku.                                        życzę wszystkim wam

Z tej połówki jajowatej                                               smacznego!

zrobię łódkę albo statek.

Wszyscy wiemy, jakie  znaczenie dla naszego zdrowia ma  spożywanie zdrowych produktów. Zachęcajmy dzieci do spożywania dużej ilości warzyw i owoców, ciemnego pieczywa, kasz, nabiału, a ograniczmy jedzenia słodyczy.

Wspólnie przygotujmy zdrowe kanapki i wspólnie zjadajmy.

Smacznego!

Posłuchajmy, zaśpiewajmy:

Kilka pomysłów do wykorzystania (klik)

Witamy!

Nasze przedszkolaki wiedzą najlepiej, że ruch to samo zdrowie!

Dziś kochani, zachęcamy do odrobiny aktywności fizycznej.
Nie czekajcie ani chwili i dołączcie do nas!

Zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy...

Porozmawiajmy z dziećmi na temat aktywności ruchowej, a w szczególności zwróćmy uwagę na korzyści płynące z jej uprawiania. Na przykład dlaczego należy ćwiczyć?

·         jesteśmy coraz silniejsi;

·         jeśli mamy dobrą kondycję, to będziemy szybko biegać, a wtedy będziemy wygrywać zawody sportowe;

·         kształtujemy postawę naszego ciała;

·         utrzymujemy dobry stan zdrowia;

·         jesteśmy bardziej radośni.

Pomoże nam w tym, także wiersz A. Świętochowskiego

Proponujemy zabawy, które można wykorzystać w różnych porach dnia.

1.      „Głowa, ramiona...” - zabawa ze śpiewem, którą dzieci bardzo dobrze znają.

2.      A teraz zapraszamy na gimnastykę z piosenką.

3. Znacie na pewno Maję, małą pszczółkę? Ona również lubi ćwiczyć. Posłuchajcie, pośpiewajcie i poćwiczcie razem z Mają.

Proponujemy zabawy, które można wykorzystać w różnych porach dnia.