Motylkowe zabawy z Trampolinkiem 1.04.2020r

Temat: Od nasionka do jedzonka – zakładamy zielony ogródek..

Cele: wzbogacanie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin ,wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania, wdrażanie do aktywnego słuchania i rozumienia instrukcji, rozwiązywanie zagadek słownych.

List od Pani Wiosny.

„Drogie Dzieci!

Zima była taka długa! Bardzo za Wami tęskniłam.  Rozwiążcie wierszyk-zagadkę, a będziecie wiedziały, co dzisiaj będzie się działo!

Kiedy słonko mocniej grzeje,

śnieg na polach wnet stopnieje.

To odchodzi biała zima, ruch w ogródkach się zaczyna.

Przygotujcie więc doniczki, skrzynki, grabki lub słoiczki.

Gdy roślinki wykiełkują, parapet w grządkę zaczarują.

Czy już wiecie, co będziecie robić?

Życzę Wam miłej pracy. Obiecuję codziennie swoimi promykami ogrzewać Wasz zielony ogródek.

Pozdrawiam, Pani Wiosna „

Zakładanie zielonego ogródka.

Posadźcie cebulę w skrzynkach z ziemią, spróbujcie posadzić fasolkę (słoik z wodą, gaza) , wysiać  rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, ziarenka słonecznika lub rzodkiewki . Ustalenie, czego potrzebuje roślina, aby rosnąć.

„Z czego wyrasta roślina?”. Oglądanie nasion i cebulek.

„Co wyrośnie z nasionka?” – ustalanie, jaka roślina wyrośnie z danego nasiona, omówienie wartości zdrowotnych prezentowanych roślin.

Do obejrzenia:

„Taniec kwiatów”