Domowe przedszkole

Witamy Was w kolejnym dniu.

Na początek proste proponujemy podróż samolotem do

KRAINY EMOCJI. Dzieci wyruszają na wycieczkę do tajemniczej krainy. Wsiadają do samolotu i lecą naśladując ruch zgodnie ze wskazówkami, które usłyszą. Podczas podróży samolotem towarzyszy nam muzyka zabawy „Samoloty”. Przypominamy ruchy do zabawy: włączamy silniki, zapinamy pasy i lecimy. Pamiętacie naszą zabawę?

Lecimy samolotem i docieramy do RADOSNEJ KRAINY. Jest tutaj piękna pogoda, świeci słońce, widać kolory (ilustrujemy emocję ruchem, ciałem i gestem).

Następnie wsiadamy do samolotu i lecimy dalej - (włączamy muzykę). Nagle robi się ciemno, słońce przestaje świecić, a świat jest szary i bury. Docieramy do SMUTNEJ KRAINY. Mieszkańcy tej krainy stale chodzą smutni, nic im się nie chce robić, siedzą, leżą... (ilustrujemy emocję ruchem, ciałem i gestem).

Rodzic pyta dziecko: Czy smutek jest nam potrzebny? A co możemy zrobić, żeby poprawić sobie humor kiedy jesteśmy smutni? Wsiadamy do samolotu i lecimy dalej (włączamy muzykę do zabawy „Samoloty”).

Nagle w oddali słychać błyskawice. Niebo w pewnym momencie robi się czerwone. Dotarliśmy do KRAINY ZŁOŚCI. Ludzie w tej krainie tupią nogami, obrażają się, zaciskają pięści. Często się kłócą, nie potrafią współpracować, nie potrafią się razem bawić, mają groźne miny (ilustrujemy emocję ruchem, ciałem i gestem).

Czy czujecie się czasem źli? Czy możemy czuć złość? Złość jest przykra i nikt jej nie lubi, każdy się jej boi i dlatego trzeba spokojnie taką złość uspokoić. Macie jakiś pomysł?

·       W jakiej krainie było Wam najlepiej? Dlaczego?

Zapraszamy do wysłuchania piosenki o emocjach;

„Co czuje miś?”

Emocje (klik)