Domowe przedszkole

WITAMY WSZYSTKICH W KOLEJNYM DNIU ZABAWY!

„Woda słodka - woda słona”. Na naszej planecie występują oceany, morza, jeziora, rzeki. Na pewno Wiecie, że woda w oceanach i morzach jest słona, natomiast w zbiornikach wodnych, które znajdują się na lądzie woda jest słodka. Woda słodka używana jest przez człowieka do przygotowywania posiłków, sprzątania, prania, podlewania, a także wypoczynku (kąpiele w basenach). Woda słodka wykorzystywana jest również w przemyśle. Ponieważ wody słodkiej na naszej planecie jest o wiele, wiele mniej niż słonej, musimy pamiętać, że należy ją oszczędzać.

„Jak możemy spędzać czas wolny nad jeziorem?”

Prosimy Rodziców aby porozmawiali z dziećmi o tym, że nad wodą możemy nie tylko kąpać się, ale także spędzać czas aktywnie np. pływać po jeziorze wypożyczając sprzęt wodny (kajak, rowerek wodny, łódka, ponton), wędrując po lesie, zbierając jagody, poziomki, jeżyny, jeżdżąc na rowerze, żeglując.

Zachęcamy do wysłuchania piosenki o jeziorze w wykonaniu Skrzata Jeziorka. Posłuchajcie i obejrzyjcie.

„Nad jeziorem” - porozmawiajmy z dziećmi na temat ilustracji.

Dzieci uwielbiają bawić się wodą, więc wykorzystamy to do naszej zabawy. Czy zastanawialiście się dlaczego łódki pływają? Dzięki prostym doświadczeniom zobaczymy co pływa, a co tonie.

Zachęcamy dzieci do wykonania  papierowej łódki i sprawdzianie czy będzie pływać, a może zatonie?

Wytęż wzrok

5 różnic