bird
sun

Domowe przedszkole

WITAMY WSZYSTKICH W KOLEJNYM DNIU!

Zapewne większość z Was już była w górach. Na pewno potraficie opowiedzieć jak wyglądają góry, które kojarzą się nam z pięknymi widokami, czystymi strumieniami oraz czystym powietrzem.

Zapraszamy na wycieczkę w góry!

Musimy się jednak do niej dobrze przygotować. Zapraszamy do porannej gimnastyki.

Piosenka „Wycieczka w góry”.

Czy wiecie jak przygotować się na wycieczkę w góry? Co trzeba spakować do plecaka? Jak należy się ubrać? Kogo musimy poinformować, że wychodzimy w góry?

Proponujemy zobaczyć i zapamiętać jak powinna wyglądać bezpieczna wycieczka w góry. Jak należy przygotować się do wędrówki.

Planujemy podróż wakacyjną.

Musimy przygotować walizki, czyli odpowiednio je spakować. Ciekawe ile walizek trzeba spakować na wakacje i co w tych walizkach się znajduje?

Zapraszamy do zabawy matematycznej „Pakowanie walizek”.

·        Mama spakowała 4 walizki, tata spakował 2 walizki, mała Ania 1 mniejszą walizkę, a Antoś również 1 walizkę. Ile walizek rodzinka spakowała na wakacje?

·        Mała Ania, różową walizkę na wakacje spakowała. Zaraz szybko się dowiecie, co w walizce miała. Spakowała 1 misia, 2 lalki, 1 piłkę co od babci dostała! A na koniec 1 opakowanie kredek, co od przyjaciólki je otrzymała. Ile rzeczy w walizce Ania spakowała?

·        Maciek spakował do walizki różne rzeczy. Kiedy skończył chciał zamknąć walizkę, ale niestety nie chciała się zamknąć. Maciek postanowił, że spakuje jeszcze raz zawartość, ale tym razem posegreguje podobne elementy w mniejsze torebki. Miał w walizce: sandały, piłkę plażową, kapcie, spodnie, polarek, piłkę nożną,  adidasy, kalosze, kurtkę.

Pomóżcie Maćkowi posegregować przedmioty do mniejszych toreb.

znajdź wszystkie

symbole