Domowe przedszkole

WITAMY WSZYSTKIE DZIECI I RODZICÓW!

Zobaczcie proszę piękne bałtyckie plaże z lotu ptaka. Może wybierzecie się w te miejsca na wakacje?

Podczas pobytu nad morzem możemy spotkać mnóstwo zwierząt, które mają tu swój dom. W Bałtyku podczas kąpieli w wodzie możemy natknąć się na meduzę, która wygląda jak galareta.

Dosyć często możemy spotkać wygrzewające się na słońcu foki, które chętnie wychodzą na brzeg.

Najciekawszym zwierzęciem, które kryje się w wodach Bałtyku jest morświn. Ten ssak wyglądem przypomina delfina, jednak jest mniej towarzyski niż jego kuzyn. Kiedy wynurzy się z wody chociaż na chwilę, budzi wielki zdziwienie turystów, bo wygląda bardzo egzotycznie.

Podczas spacerów nad morzem możemy wypatrzyć krewetkę bałtycką. Jest to trudne, bo jest mała, przezroczysta i przystosowuje się do roślinności Przy łucie szczęścia można ja wypatrzyć wśród pływających ryb.

W Bałtyku występuje wiele gatunków ryb. Wiele ich jemy na co dzień. Poznajcie ich nazwy.

Ryby pływające w Bałtyku:

Zapraszamy do masażyku „Malujemy lato”.

Dziecko zajmują miejsce za rodzicem. Rodzic recytuje wiersz B. Formy, dzieci palcami i dłońmi obrazują go na plecach rodzica.

Słońce świeci, (rozwartymi dłońmi wykonujemy ruchy koliste na środku pleców)

pada deszcz: (dotykamy opuszkami palców różnych miejsc na plecach)

kapu, kapu, kapu, kap. (zaciśniętymi piąstkami delikatnie uderzamy w różnych miejscach)

A my z latem wyruszamy, (energicznie przesuwamy rozwarte dłonie z lewej strony do prawej)

zwiedzić świat, zwiedzić świat. (poklepujemy rozwartymi dłońmi plecy w różnych miejscach)

Policzymy drzewa w lesie (dotykamy pleców kolejno wszystkimi palcami lewej dłoni i prawej dłoni równocześnie)

i kwiaty na łące, (rysujemy kontury kwiatów)

powitamy tańcem księżyc (masujemy plecy rozwartymi dłońmi)

i kochane słońce. (wykonujemy szybki, okrężny masaż całą dłonią)

Pobiegniemy wąską dróżką, (stukamy na przemian opuszkami palców)

górskimi szlakami, (rysujemy dwie linie równoległe palcami wskazującymi)

do kąpieli w słonym morzu, (całą dłonią rysujemy fale)

wszystkich zapraszamy. (delikatnie szczypiemy)

Na zakończenie proponujemy zabawę manualną w łowienie rybek. Do zabawy potrzebujemy makaron rurki i słomki z możliwością wyginania. Wygięte słomki to nasze wędki, a makaron to rybki. Następnie pokazujemy jak chwycić wędkę (chwyt prawidłowy do trzymania kredki) czyli w sprytny sposób w czasie zabawy uczymy prawidłowego chwytu do nauki pisania.

Dla chętnych dzieci proponujemy krótką bajkę „Bajka o nieposłusznej flądrze”.

Nad morzem

Życie podwodne

Orientacja przestrzenna

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY I MIŁEGO DNIA!