bird
sun

Aktualności 2015/16

17.06.2016 r.-Przedszkolny Festyn Rodzinny

Przedszkolaki wspólnie z Rodzicami bawiły się w naszym ogrodzie przedszkolnym na festynie „Smak zdrowia”, który został zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców.

Pogoda nam dopisała, a na dzieci i Rodziców czekało mnóstwo atrakcji

w postaci zabaw ruchowych i smacznych-zdrowych przekąsek.

22.06.2016 r.- Przedstawienie „Piknik witaminek”

Wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie „Piknik witaminek”, przygotowane przez grupę „Delfinki”. Ogromne brawa dla „Delfinków” –było super!

PRZEDSZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

1 kwietnia 2016 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Zdrowia. Tego dnia dzieci opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne zintegrowały przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych.
Podsumowaniem Przedszkolnego Dnia Zdrowia było wspólne wykonanie plakatu
.

BAL

W piątek, 29 stycznia 2016r., w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańca. Były również zabawy zręcznościowe, pląsy i karnawałowe korowody prowadzone przez animatora zabaw.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Nasze przedszkole od dawna współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu - Filia Nr 3. W poniedziałek, 14 grudnia 2015r. odbyło się świąteczne spotkanie, które miało na celu wprowadzenie naszych przedszkolaków z grupy „Motylki” w cudowny, pachnący choinką okres Świąt Bożego Narodzenia.

Pani bibliotekarka opowiedziała uczestnikom spotkania o pięknych, polskich zwyczajach bożonarodzeniowych, zarówno tych dawnych, jak i tych, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Dzieci z grupy rozwiązywały zagadki związane ze świętami, wzięły udział w zabawach oraz wykonały świąteczne obrazki.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

26 października odwiedziła nas w przedszkolu Pani Natalia z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii 3 w Opolu. Pani bibliotekarka poczytała nam o misiach, pobawiła się z nami. Było super!

16.11.15 - Akademia Piosenki z Natalią Kukulską

16 listopada „Motylki” uczestniczyły w warsztatach muzycznych Małej Akademii Piosenki. Gościem specjalnym była Natalia Kukulska, która wraz z gospodarzem muzycznym warsztatów Igorem Przebindowskim zabrała dzieci w podróż po świecie dźwięków. Podczas Akademii dzieci wspólnie pośpiewały i dowiedziały się, na czym polega praca wokalisty.

3.11.15 - Muzeum Śląska Opolskiego

3 listopada „Motylki” wybrały się do Muzeum Śląska Opolskiego. W trakcie lekcji muzealnej – „O obrazach” dzieci oglądały zgromadzone na wystawie obrazy, poznały tematykę przedstawionych prac (pejzaż, portret, martwa natura). W drugiej części zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie plastycznej.

13.10.15 - Akademia Piosenki

13 października grupa „Motylki” uczestniczyła w warsztatach muzycznych – Mała Akademia Piosenki, których gwiazdą była Katarzyna Skrzynecka.

26.11.2015r. – „Motylki” na zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

„Pasowanie na Przedszkolaka” w grupie „Rybki”

 

2 listopada odbył się pierwszy sprawdzian z samodzielności dzieci z grupy „Rybki”, na który czekały niecierpliwie wszystkie maluchy. Wszystkie dzieci w obecności rodziców stały się prawowitymi przedszkolakami. Przedstawiliśmy program artystyczny, na który składały się wierszyki, piosenki i tańce. Najważniejszy jednak był moment, kiedy pani dyrektor specjalną kredką pasowała nas na przedszkolaków i wręczyła dyplomy. Ten wspaniały dzień pozostanie na długo w naszej pamięci, ponieważ było to wielkie wydarzenie w naszej grupie.

SPOTKANIE Z PANIĄ NATALIĄ Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W poniedziałek 19 października odwiedziła nas Pani Natalia, która przygotowała dla nas interesujące zajęcia przed zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia. Była świetna zabawa i mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się częściej.

Z WIZYTĄ U PANA PREZYDENTA OPOLA

Przedszkolaki otrzymały z rąk prezydenta Opola klucze do miasta. Przedstawiciele przedszkoli wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miasta Przedszkolaków, a pozostali bawili się, śpiewali i tańczyli przed ratuszem.

MAŁA AKADEMIA PIOSENKI

13 października 2015r. (wtorek) – byliśmy na Małej Akademii Piosenki. Gwiazdą warsztatów muzycznych dla dzieci była Katarzyna Skrzynecka. „Delfinki” zostały wprowadzane w świat podstawowych pojęć takich, jak: głos, skala głosu, akompaniament, instrumentarium, tonacja, aranżacja, rytm, itp. Miały możliwość wystąpienia na scenie kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu w towarzystwie zaproszonej gwiazdy.

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

W czwartek 08 października 2015 r. odwiedził nas Pan Policjant, który przybliżył dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych osób oraz uczulił dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcych zwierząt. Na zakończenie Pan Policjant wręczył wszystkim przedszkolakom pamiątkowe książeczki.

ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

08 października 2015r. (czwartek) – dzieci same przygotowały smaczną i zdrową sałatkę owocową.

"KSIĄŻKA MÓJ PRZYJACIEL"

W poniedziałek 05 października 2015 r. wybraliśmy się do biblioteki na pogadankę „Książka mój przyjaciel”. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze zbiorami bibliotecznymi. Dzieci miały okazję pooglądać książki oraz obejrzeć teatrzyk pt.” Gdzie się podział mój pies ?”

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W piątek 18 września 2015 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Grupa świętowała wraz z innymi przedszkolakami przy opolskim ratuszu.

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI 02.10.2015r

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W środę 16 września grupa „Motylków” wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 3 w Opolu. Podczas spotkania z panią bibliotekarką dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Pani zapoznała przedszkolaków ze zbiorami w bibliotece i oczywiście zachęciła naszych podopiecznych do przychodzenia do biblioteki w przyszłości.  Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania fragmentu książki czytanej przez panią bibliotekarkę.Dzieci z radością wzięły udział w zajęciach i były bardzo zadowolone z wycieczki.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek 8 października odwiedził nas Pan Policjant. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zaproszony gość przybliżył dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych osób oraz uczulił dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcych zwierząt. Na zakończenie Pan Policjant wręczył wszystkim przedszkolakom pamiątkowe książeczki. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

,,Bawię się ja, bawisz się ty”- wesołe zabawy z mamą i tatą.

W dniach 17-19 sierpnia 2015 r. odbyły się w naszym przedszkolu w grupie „Rybki” zajęcia adaptacyjne. Celem tych zajęć była integracja dzieci i rodziców z przedszkolem, eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego, tworzenie atmosfery radości, przyjaźni i zaufania, przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi, nawiązywanie kontaktu z dziećmi i rodzicami. Wszyscy staraliśmy się, aby czas spędzony w przedszkolu podczas wspólnych zabaw ułatwił dzieciom start w nowym środowisku.

Wspólne świętowanie Światowego Dnia Muzyki.

2 października 2015 r. odbyło się w naszej grupie spotkanie z Panią Agatą (mamą Mai) z Filharmonii Opolskiej w ramach „Światowego Dnia Muzyki”. Wspólnie z grupą „Biedronek” dzieci miały okazję zapoznać się z budową skrzypiec oraz posłuchać instrumentu na żywo podczas wspaniałej zabawy przy znanych utworach.

SAŁATKA OWOCOWA

We wtorek 29 września było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Motylki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów owoce krajowe i egzotyczne. Wszyscy mieli uśmiechnięte minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał talerzyk, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i bardzo nam smakowała.

ZAJĘCIA OTWARTE – JAK BYĆ BEZPIECZNYM

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej. To czas poświęcony tylko dzieciom.

       6 października „Motylki” gościły swoje mamusie, które mimo wielu obowiązków przybyły do przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom podczas zajęć otwartych nt. „Jak być bezpiecznym?”. Nasze „Motylki” wysłuchały fragmentów bajki „Wilk i siedem koźlątek” w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu. Dodatkowo doskonaliły umiejętność określania i porównywania liczebności zbioru oraz rozwijały umiejętność odtwarzania treści opowiadania zgodnie z kolejnością zdarzeń. Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy muzyce i aktywności grafomotorycznej.